Image Alt

Aragliding

jak nauczyć się paralotni

Jak zostać pilotem paralotni?

Jak nauczyć się latać na paralotni?

Posłużę się porównaniem z prowadzeniem auta. Pewnie jest dużo filmów instruktażowych, znajomy kierowca też mógłby podzielić się wiedzą, jednak prędzej czy później każdy przyszły kierowca idzie na kurs, żeby nauczyć się wszystkiego porządnie i zdać prawo jazdy. Z nauką paralotniarstwa jest podobnie.

Kurs paralotniowy składa się z dwóch etapów, po ukończeniu których trzeba zdać egzamin. W ten sposób dostajemy świadectwo kwalifikacji pilota i możemy legalnie samodzielnie latać.

szkolenie paralotniowe

kurs paralotniowy

Bezpiecznie latać paralotnią nie nauczy nas latający kolega. Nawet najlepszy pilot niekoniecznie będzie najlepszym nauczycielem. W najlepszym razie nabędziemy nawyków, które tylko utrudnią nam późniejszy kurs, w najgorszym razie zrobimy sobie krzywdę. Prędzej, czy później zechcemy legalnie latać na paralotni i zapiszemy się na kurs. Absolutnie odradzam samodzielne próby nauki latania na paralotni wspomagane filmikami z internetu. To gotowy scenariusz na katastrofę.

Jedynie certyfikowana szkołą paralotniowa z dobrymi instruktorami przeprowadzi Cię przez proces nauki w bezpieczny i skuteczny sposób.

Jeśli nie jesteś pewien, czy to sport dla Ciebie, warto wcześniej umówić się na lot z instruktorem, albo zapytać o jednodniowe szkolenia zapoznawcze.

Nauka latania na paralotni zaczyna się od zapoznania ze sprzętem i zasadami jego działania. Następnie dużo czasu zajmuje nam trening naziemny, podczas którego kursanci uczą się panowania nad paralotnią. W trakcie szkolenia paralotniowego nie może również zabraknąć wykładów i warsztatów, podczas których kursanci przyswajają wiedzę niezbędną do bycia pilotem.

Po kilku dniach treningów na ziemi przychodzi czas na pierwsze loty. Nasza ekipa doskonale wie jak poprowadzić je w sposób bezpieczny dla kogoś, kto będzie za pewno przerażony pierwszym w życiu oderwaniem się od ziemi.  Wraz z czasem i wzrostem umiejętności, loty są coraz wyższe, przyszli piloci doskonalą teraz wszelkie niezbędne manewry.

Po wykonaniu kilkudziesięciu lotów pod okiem instruktora, pilot najczęściej potrafi już samodzielnie wystartować, kontrolować skrzydło w locie, zaplanować podejście do lądowania i bezpiecznie wylądować.
Przychodzi czas na egzamin, po zdaniu którego, kursant otrzymuje świadectwo kwalifikacji pilota paralotni i staje się samodzielnym pilotem.

Oczywiście to nie koniec przygody, właściwie to dopiero początek!
Samodzielni piloci latają z nami na co dzień, umawiamy się na różne wyjazdy, zajęcia doszkalające.

Każdy nowy pilot staje się członkiem naszej wesołej latającej społeczności.

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 3.8]
Add Comment

logo ara - średnie

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń po więcej informacji:

(+48) 790 380 498
22-300 Krasnystaw
kontakt@lotynaparalotni.pl
Pon. - Pt. 8.00 - 18.00
    x