Image Alt

Aragliding

zapas paralotniowy

Akcja paka!

Już w dniach 13-14 stycznia 2024r. organizujemy Akcję paka, czyli wykłady i ćwiczenia dla pilotów paralotni z używania, obsługi i przekładania spadochronów zapasowych.

Paka to slangowe określenie naszego anioła stróża czyli spadochronu ratunkowego.

Większość pilotów przez całą swoją paralotniową karierę nigdy nie była zmuszona do ratowania się spadochronem. Na przestrzeni lat paralotnie stały się bardzo bezpiecznymi statkami powietrznymi i zwykle świetnie wychodzą z ewentualnych problematycznych sytuacji nawet bez jakiejkolwiek reakcji pilota. Co jednak, jeśli wszystko inne zawiedzie? Jako piloci, zawsze musimy mieć plan B. Tym ostatecznym planem jest dla nas właśnie spadochron zapasowy. Dlatego musimy być pewni, że nasz spadochron jest sprawny, prawidłowo przełożony a my, jako piloci umiemy poprawnie i bezzwłocznie użyć naszego spadochronu, jeśli zaszłaby taka potrzeba.

Tym zagadnieniem zajmiemy się właśnie w nadchodzący weekend. Opowiemy o rodzajach spadochronów i najnowszych technologiach, jak dbać o nasz spadochron, jak go montować w uprzęży, jak prawidłowo użyć w razie potrzeby i jak samodzielnie wykonać okresowy przegląd z przełożeniem.

Program:

13.01.2024 – Salka na piętrze Serwisu Asmot

9:00 – 10:30 Wykład z prawidłowego używania zapasu.

10:30 – 13:00 Wyrzucanie zapasów z trenażera

14.01.2024 – Sala gimnastyczna Szkoły Podst. nr 4 w Krasnymstawie

9:00 – 10:00 Wykład z prawidłowego przekładania zapasów.

10:00 – 13:00 Warsztaty z przekładnia zapasów. Każdy samodzielnie przekłada swój zapas a my podpowiadamy jak to prawidłowo wykonać.

Jeśli ktoś nie chce/nie może samodzielnie nauczyć się przekładać, może zostawić swój zapas do przełożenia w naszym serwisie zgodnie z cennikiem serwisu.

Informacje organizacyjne

Piloci, którzy chcą poćwiczyć wyrzucania i przekładanie zapasów przychodzą ze swoją uprzężą z zamontowanym w niej spadochronem. Oczywiście można też przyjść bez sprzętu, żeby posłuchać i popatrzeć.

Na terenie Serwisu Asmot zachowujemy się cicho i nie przeszkadzamy innym ludziom pracować. Po wejściu od razu kierujemy się na schodki na górę, do końca korytarza i na lewo.

Wyrzucanie zapasów ćwiczymy na naszym trenażerze podwieszając się w swojej uprzęży.

Po wyrzuceniu zapasu pakujemy go np w reklamówkę i zabieramy do wysuszenia przez noc w ciepłym i suchym miejscu (w domu na karniszu). Nie będziemy moczyć spadochronów, ale suszenie ma na celu pozbycie się wilgoci nagromadzonej w spadochronie. Jeśli ktoś nie ma możliwości wysuszenia, może zostawić zapas nam, wysuszymy go.

W niedzielę przychodzimy z wysuszonym spadochronem i uprzężą do sali gimnastycznej w SP 4 w Krasnymstawie.

Przed wejściem na salę obowiązuje zmiana obuwia, nie zapomnijcie wziąć czegoś na zmianę.

Będziemy mieć niezbędne akcesoria i materiały pomocnicze, nie musicie nic więcej przynosić.

Ściągnijcie sobie instrukcję obsługi waszego modelu spadochronu i najlepiej wydrukujcie. Niektórzy producenci publikują też filmy instruktażowe z przekładania, co bywa bardzo pomocne.

Jedyny koszt to zrzutka na pokrycie kosztów wynajmu sali po 20zł od pilota. Nasza szkoła nie pobiera żadnych opłat za tą akcję.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Add Comment

logo ara - średnie

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń po więcej informacji:

(+48) 790 380 498
22-300 Krasnystaw
kontakt@lotynaparalotni.pl
Pon. - Pt. 8.00 - 18.00
    x