Image Alt

Aragliding

nauka latania na paralotni

Czy nauka latania na paralotni jest trudna?

Jak wygląda nauka paralotniarstwa?

Żeby nauczyć się bezpiecznie i legalnie latać na paralotni, należy zapisać się na szkolenie paralotniowe.

Nie potrzeba żadnego sprzętu, wszystko zapewnia nasza szkoła.

 

Podczas kursu najważniejsze jest indywidualne podejście do każdego kursanta. Każdy z nas ma inne predyspozycje i inaczej przyswaja wiedzę. Żeby skutecznie nauczyć się latać na szkoleniu paralotniowym, należy uczyć się pod okiem dobrego instruktora, najlepiej w możliwie małej grupie.

 

Szkolenie paralotniowe składa się z nauki teoretycznej i praktycznej. Podczas nauki teorii opanujemy między innymi niezbędne nam zasady meteorologii, aerodynamiki, obsługi sprzętu i zasad latania. Szkolenie praktyczne zaczynamy na ziemi. Zaczynamy od nauki stawiania paralotni nad głowę na kilka sposobów. Później przychodzi czas na prowadzenie paralotni nad głową tam, gdzie chcemy, czyli zaczynamy sterować i kontrolować paralotnię. Na ziemi w bezpiecznych warunkach możemy opanować większość sytuacji do jakich może dojść w powietrzu.

 

Gdy kursant opanuje kontrolę paralotni na ziemi, przychodzi czas na pierwsze loty. To bardzo ekscytujący czas, na który każdy przyszły pilot czeka, ale też mniej lub bardziej się boi. Jedno jest pewne, pierwszy lot zawsze zostaje w pamięci! Instruktor nie wywiera presji, to kursant musi chcieć i czuć się gotowy na ten odważny krok. Na początku loty są niskie i po prostej. Z czasem coraz wyższe, z zakrętami, dodatkowymi manewrami aż do pełnej samodzielności w locie. W trakcie kursu trzeba wykonać minimum 30 samodzielnych lotów. W ciągu całej nauki instruktor czuwa nad bezpieczeństwem i prowadzi kursanta przez kontakt radiowy.

 

Nasz kurs paralotniowy pozwala kursantom opanować wszystkie aspekty lotu, od przygotowania przez start, lot i podejście do lądowania. Chcemy być pewni, że nasi uczniowie będą w pełni wyszkoleni do bezpiecznego, samodzielnego latania.

 

Większość kursantów opanowuje zakres szkolenia paralotniowego w tydzień do dwóch. Szkolimy jednak zawsze do skutku, niezależnie od czasu jaki trzeba na to poświęcić.
Progresywny tryb nauczania sprawia, że nowe umiejętności nabywane są bez większego trudu, w tempie indywidualnym dla każdego kursanta.

 

Dołącz do nas! Zapisz się na kurs.

 

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]
Add Comment

logo ara - średnie

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń po więcej informacji:

(+48) 790 380 498
22-300 Krasnystaw
kontakt@lotynaparalotni.pl
Pon. - Pt. 8.00 - 18.00
    x